Čarodějnická písnička

Tradice, plno zábavy nejen pro děti, ale i ohlédnutí se za naší historií – to všechno přináší svátek čarodějnic.

Mnoho dam se na tento den za čarodějnici převléká, zvlášť pokud pracují s dětmi. A já si říkám, že se ani strojit nemusím, stačí když se ráno probudím a vstanu. A proto jsem svůj vzhled na natáčení tohoto videa schválně neupravovala. Až si říkám, jestli se mě děti nezačnou bát? 😀 K této písničce „rozcuch“ patří. Mohl být ještě lepší, kdyby mi nestihly uschnout vlasy, ale co se dá dělat. Než takové video vznikne, je často půl dne pryč.

Výzva a úleva

Natočit se nenalíčená a hrát si na čarodějnici pro mě byla výzva a překročení určitého komfortu. Dokonce jsem zvažovala, zda celý obraz nepřekrýt černobílým filtrem. Nebo to nevzít celé znovu… Nebo to nechat na příští rok… Ach, ty OBAVY! Ale řekla jsem si a dost! Tohle jsem prostě já. A hlavně – představa, že s ostatními čarodějnicemi řádím na břehu rybníka, je zajímavá. A taky úlevná. Zjistila jsem totiž, že vzhled by bylo to poslední, co bych v tu chvíli řešila. Zkrátka bych si to užila. Skvělý pocit!

A co vy, dokážete si představit takovou party? 🙂 Popusťte uzdu fantazii! Na čarodějnice se to myslím hodí.

Jak prožíváte čarodějnice Vy?

Budu moc ráda, když mi napíšete třeba do komentářů, jak na tuto tradici nahlížíte, zda ji nějak prožíváte a jak si ji užíváte. Co Vás baví a co Vy a kostým? 🙂

Co se týká pálení čarodějnic, ne každý má tento zvyk úplně v lásce. Bude to asi hlavně tím, že události, které si tímto připomínáme, jsou temné a smutné. Proto si každý může náplň tohoto dne přizpůsobit podle sebe. A je úplně v pohodě, když to třeba cítíme jinak, než ostatní. Je jen a jen na nás, co preferujeme a co dětem předáváme.

Já jsem pro natočení této písničky kostým také zvažovala. Říkala jsem si, že by to mohlo vypadat dobře. Jenže se mi do klasické čarodějnice s vysokým kloboukem a zahnutým nosem moc nechtělo. Zkrátka mi to nesedí. Myslím si, že ty pravé čarodějky vypadají celkem normálně. A jejich moc a síla pramení z jejich přirozenosti, autentičnosti nebo třeba znalosti přírody a bylinek, či zkrátka vědomí toho, kdo jsou…

Tak co třeba svoji čarodějnici pojmout jako ženu, která se nestydí za svůj přirozený vzhled?


Užijte si svou čarodějnickou chvilku 🙂

Neváhejte si se mnou zatančit, zazpívat, proletět se… Zkrátka dělejte, co Vás napadne. Děti se jistě s radostí přidají!

Zazpívejte si se mnou! 🙂

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Autorka básničky: Radka Brožová

Líbí se mi humorné pojetí textu, jehož autorkou je opět paní Radka Brožová. Její básničky mě doslova nakopávají. Nápad je originální a delikátně zpracovaný, já si nemůžu pomoct, tohle mě prostě baví!

Více veselých básniček najdete na facebooku: Radka Brožová Básničky

Soubory ke stažení

Jako obvykle jsem pro Vás připravila noty a nahrávku.

Věřím, že se Vám tato písnička bude zpívat a hrát skvěle a že Vás bude prostě bavit!

nahrávka: Čarodějnická – k poslechu i ke stažení ( stáhnout mp3 můžete pomocí ikony 3 kuliček pod sebou – na pravé straně přehrávače)

Bonus

Doma jsem se přesvědčila o tom, že tato písnička děti bavit bude. Mého předního posluchače – syna Tomáška totiž z mé dílny nezaujme ledacos. O to větší radost mám, že mu to zkrátka nedá a kudy chodí, tudy si brouká.

Navíc jsme pro Vás společně připravily i malou scénku.

Cože, hydroplán??? 🙂

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Děkuji za Váš čas

Už jsem napsala i stručnější články, jen co je pravda… 😀

O to víc Vám děkuji, že jste mi věnovaly pozornost až do konce.

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, co si o mojí tvorbě myslíte – třeba do komentářů. Nebojte se i připojit nápad, myšlenku či připomínku – pomůže mi to na cestě dál!

Pro více inspirace mrkněte na předchozí články nebo se přihlaste k odběru novinek – a já se Vám ozvu, když pro Vás budu mít připraveného něco nového.

Tak se mějte skvěle a…

Nazpívanou, zase příště!
Vaše Verča

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů