Představuji nový projekt

Hlavní motto:

  • Zpěv je pro každého.
  • Technikou k lehkosti a radosti.
  • Vědomá práce s hlasem pro všechny.

Opravdu je zpěv pro každého?

Krátká odpověď zní: ANO!

Delší odpověď zní: ANO! ANO! ANO!

A kdybych šla do hloubky, bylo by to na samostatný článek. Mnoho z nás totiž od dětství až dodnes slýchá různá hodnocení okolí, co se týká našeho hlasového projevu. Zvlášť negativní hodnocení se nám zarylo tak hluboko, že nás to mohlo hodně svázat.

Na všem se dá pracovat! A od toho jsem tady. Abych Vám připomněla, že Váš hlas je Váš a že naše limity jsou jen v naší hlavě. Touha je zázrak a pro zpěv to platí dvojnásobně. Zpěv je lidská přirozenost. Svobodné vyjádření, které si nesmíme nechat vzít. Sebevyjádření je potřebné a léčivé.

Technikou k lehkosti a radosti

Technika nám má pomáhat, ne nás svazovat.

Hlas je naším nástrojem pro dorozumění. Pro mnoho z nás je hlas hlavním předpokladem k základní obživě a přežití. Proč tedy technice věnujeme tak málo pozornosti? Zjistila jsem, že do velké míry stále vládne přesvědčení, že musím pracovat s tím, co mám dáno. Prostě zpívat buď umím nebo neumím, hlas mám jaký mám a to se nedá změnit, tak to prostě je. OMYL.

Zkuste říct fotbalistovi, že buď kopat umí nebo neumí. Není to žádná věda! Asi se urazí. Ale na tréninky bude chodit dál.

„Prostě zpívat buď umím nebo neumím, hlas mám jaký mám a to se nedá změnit, tak to prostě je.“
OMYL!!!

Správná technika se nemusí vylučovat se svobodným a přirozeným projevem. Technické poznatky pro práci s hlasem nám můžou jemně pomoct ke zvuku, který je nám příjemný a zároveň pro hlas bezpečný.

Co takhle umět s hlasem VĚDOMĚ PRACOVAT?

Na základce nás to většinou neučili. A kdo chtěl chodit do zpěvu, tak si často vyslechl: „A co se chceš učit? Zpívat buď umíš nebo neumíš…“ O to smutnější je fakt, že jsme takové věci slyšeli od někoho, kdo 2x za rok „musel“ přijít o hlas, protože se zkrátka v práci „umluvil“.

Svůj hlas můžeme mít pod kontrolou. Umět jej rozcvičit, udržet ve formě, nakopnout, když je zle a také jej laskavě pohladit, aby mohl opět regenerovat.

Nejedná se o náhodu

To jestli přijdeme o hlas z 90% můžeme ovlivnit my. Není to nahodilý jev, ale výsledek naší práce, ať už vědomé nebo nevědomé. Hlas nám totiž všechno spočítá i s úroky a to i zpětně.

Já si moc přeju předat Vám jednoduché tipy, které Vám mohou pomoci a nakonec zjednodušit život.

Zavítejte do skupiny:

V soukromé skupině najdete ještě více pravidelné inspirace:

https://www.facebook.com/groups/zpevemkesvobode

Téma zpěvu a práce hlasem je nádherné, komplexní a nevyčerpatelné a já se moc těším na všechno, co nás na společné cestě čeká!

Můžu pro Vás něco udělat? Máte otázky? Napište mi na: info@veronikavicarova.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů